Молодший сержант із позивним “Страж” долучився до лав 503 Окремого батальйону морської піхоти навесні 2023 року. До повномасштабної війни він працював машиністом метро та займався рекламою в інтернеті, а за час служби у війську встиг ліквідувати понад 250 окупантів.
Боєць 503 ОБМП вражає своєю мужністю, досвідом і відданістю до боротьби за Україну. Про це повідомили на Facebook-сторінці Військово-морських сил ЗСУ.
Бойовий шлях у батальйоні розпочав у роті вогневої підтримки, де швидко освоїв автоматичний гранатомет АГС, а згодом пройшов навчання на американський протитанковий комплекс Javelin.
Свій шлях аеророзвідника він розпочав поблизу Урожайного, а під Павлівкою вже самостійно працював із дроном, передаючи координати для знищення ворожої техніки. Під час одного з вильотів виявив замаскований ворожий танк, який українська артилерія влучно знищила.
“Працювати з дроном під РЕБом — надзвичайно складно. Щодня аналізую свої помилки, вдалі рішення й вчуся далі”, — розповів військовий.
У складних умовах радіоелектронної боротьби й щоденних ризиків “Страж” не зупинявся в навчанні: аналізував свої помилки, вдосконалював навички й набирався досвіду. Під час бойових дій на Херсонщині він брав участь у форсуванні Дніпра, проводив аеророзвідку, коригував артилерію та прикривав піхоту з повітря.
Пізніше освоїв скиди з дрона – це посилило позиції Сил оборони України під час боїв за Кринки, де він знищував ворогів із точністю хірурга. За словами захисника, це нагадує риболовлю: “Є моменти радості, коли одним скидом знешкоджуєш кількох окупантів”.
“Ці бої стали найважчими: Страж із побратимами доставляли воду, їжу, медикаменти, знищували ворожі РЕБи, літали в шторм і мінімальну видимість”, – розповіли у війську.
За час служби боєць знищив понад 250 окупантів, ще кілька сотень – у вкопаних укриттях, або “льожках”, а також десятки одиниць ворожої техніки – сім човнів, три гранатомети, два міномети й навіть одного командира роти. Найважчими моментами для нього стали не бої, а втрати побратимів, особливо під час переправ через річку під шквальним вогнем.
“Найскладніше психологічно було не знищувати ворога, а бачити, як гинуть наші побратими. Особливо тяжко – супроводжувати човни. Часто вони потрапляли під щільний артилерійський обстріл, ніби човен йде не по Дніпру, а по каструлі з кип’ятком”, – зазначив “Страж”.
На передовій йому доводилося не тільки боротися проти ворога, а й виживати: відсутність ротацій, зіпсована їжа, нестача води та постійні обстріли стали частиною побуту. В укритті він “жив при лампочці 24/7”, сонця майже не бачив, а миття і прання були можливі лише раз на місяць, проте всі розуміли, для чого вони там. Такий напружений темп тривав аж поки по їхній позиції росіяни не вдарили КАБами. Після госпіталізації у “Стража” виявили пухлину.
“Постійно перебувати під обстрілами здоров’я не додає”, — зауважили лікарі. Операція з видалення тривала шість годин, а відновлення було важким.
Захисник повернувся на службу у 2024 році, тепер передає свій досвід, адже навчає пілотів і піхоту протидіяти дронам.
“Передаю свій досвід і чекаю на покращення здоров’я. Де буду потрібен — там і буду. На позиції чи як інструктор — неважливо”, – сказав “Страж”.
Як повідомляв OBOZ.UA, 2025 рік може стати “найдорожчим” роком війни для Росії з боку втрат особового складу загарбників. Від початку року орієнтовані втрати живої сили окупантів становлять 160 тис. осіб убитими й пораненими.
Джерело: OBOZ.UA