Державна податкова служба (ДПС) України розіслала понад 1000 “листів щастя” підприємцям, які працюють у сфері роздрібної торгівлі. Повідомлення отримали ті підприємці, у розрахунках яких не зафіксували жодної операції з готівкою за березень-2025.
Про це повідомив голова ДПС Руслан Кравченко. “Це (відсутність операцій з готівкою. – Ред.) може свідчити про ймовірне непроведення готівкових розрахунків через РРО“, – зазначив він.
Йдеться про інформаційні повідомлення в електронному кабінеті податкової, уточнив Кравченко. Вони мають попередити бізнес про порушення, щоб той їх виправив самостійно.
За словами голови ДПС, це перший випадок, коли податкова проводить таку профілактику порушень. “У листах пропонуємо бізнесу самостійно переглянути попередні господарські операції і далі не допускати під час продажу товарів розрахунків без використання реєстраторів”, – зазначив він.
Кравченко підкреслив, що повідомлення мають лише превентивний характер. Виправлення проблеми дозволить підприємцям уникнути фактичних перевірок, які податкова може ініціювати за наявності ознак порушень.
“Таких додаткових заходів комунікації з платниками податків вживаємо для стимулювання добровільної сплати податків та дотримання податкової дисципліни. Це передбачено Національною стратегією доходів для підвищення рівня довіри до податкової служби та добровільного комплаєнсу”, – резюмував Кравченко.
Нагадаємо, українці, які продають особисті речі (наприклад, одяг, побутову техніку тощо) на інтернет-майданчиках, не наражаються на штрафи або інші методи впливу з боку Держподаткової служби. Податківці працюють лише з тими, хто у великих масштабах продає нові речі та не сплачує з цього податків на мільйони гривень. В інших випадках “листи щастя” від податківців українцям не надходять.
Як пояснювала нардепка Ольга Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”), систематичним продажем є лише регулярна реалізація однотипних товарів. Йдеться про ухилення на мільйони гривень щомісяця. Менші суми не зацікавлять податкову службу. … Якісь старі шкарпетки не є предметом інтересу”, – наголосила нардепка.
У податковій службі також повідомляли, що не штрафують українців за продаж особистих речей на інтернет-майданчиках – зокрема OLX, Prom, у соцмережах тощо. Інформація про те, що служба автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, які здійснюють такі операції, зазначили там, не відповідає дійсності.
Як повідомляв OBOZ.UA, українські моделі на OnlyFans заробили 111 млн доларів. При цьому, згідно з даними податківців, моделі оскаржують в адміністративному та судовому порядку нараховані ним 14,5 млн грн податків. А сума боргу за результатами перевірок становить 14,7 млн грн.
Джерело: OBOZ.UA