Президент США Дональд Трамп змушений знову звернути увагу на Україну, попри тиск з боку російського диктатора Володимира Путіна, однак навряд чи це змінить напрямок війни. Зустріч Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Ватикані може означати, що перемир’я близьке як ніколи, хоча навряд чи воно стане перемогою для України.

Про це пише полковник армії Великої Британії у відставці та військовий аналітик Річард Кемп у своїй публікації для британської газети The Telegraph. За його словами, зустріч Зеленського і Трампа може свідчити, що наближення повного припинення вогню ніколи не було таким реальним з початку великої війни, але на цьому етапі поступки з боку Києва стають неминучими.

“Путін підштовхнув президента США знову до України, але Зеленський знає, що це навряд чи змінить перебіг війни”, – йдеться у статті.

Кемп пише, що Росія, “безперечно, має перевагу у виснажливій кампанії, яка повільно її виснажує”.

Трамп не планує рішуче втручатися у війну, і навіть у нереальному сценарії, коли б він раптово заявив про свій намір розмістити війська США – практично єдиний спосіб зупинити Путіна – він знає, що країни Західної Європи не підуть за ним у бій.

У них самих закінчуються боєприпаси, і протягом десятиліть “їм не вистачало хребта”, щоб захистити свій власний народ, не говорячи про народ далекої країни, йдеться у статті.

Як пише аналітик, незважаючи на винятковий героїзм українських захисників на полі бою та військову промисловість, що бурхливо розвивається в Україні, особливо у сфері виробництва БПЛА, країна не в змозі вічно існувати наодинці.

Схоже, немає іншого вибору, як вести переговори на основі останніх мирних пропозицій Трампа чи чогось подібного, вважає Річард Кемп.

За його словами, це означає фактичну поступку значної частини території, захопленої російськими окупантами.

Трамп також припустив, що США визнають окупацію Криму, хоча ніхто не вимагатиме цього від Києва, і, здається, Путін може бути готовим погодитися з пропозиціями Трампа, особливо після погроз Трампа новими санкціями для прискорення процесу, що зайшов у глухий кут, пише аналітик.

Путін змушений шукати баланс між продовженням війни та збитком, який вона завдає економіці РФ. Але якщо буде досягнуто припинення вогню та узгоджено його результат, його позиція зміцниться і посилиться.

У Москві він міг би легко подати це як перемогу; не так важливо, чи вважають росіяни такий результат справедливим обміном за величезні втрати країни або за значну шкоду їхньому рівню життя, йдеться в статті.

Тим часом, прогнозує Кемп, становище самого Зеленського виявиться хитким. Якщо він погодиться на припинення вогню та втрату величезних ділянок української території, що, швидше за все, спричинить переговори, “важко уявити, що він залишиться президентом надовго”.

Путін своєю чергою активно готуватиметься до такого результату і будуватиме плани щодо використання можливої дестабілізації в Україні.

На думку Кемпа, майбутнє України та всього Заходу “виглядає дуже похмурим”. За його словами, НАТО показало себе “паперовим тигром, як і знав Путін”.

Замість того, щоб лаяти Трампа, Європі слід серйозно зайнятися обороною, чого не відбувалося принаймні з часів холодної війни, вважає аналітик.

Це, можливо, стане найбільшим викликом після багатьох років безбідного життя для стільки людей – як альтернативний варіант їм варто лише подивитися на Україну, пише аналітик.

За його словами, Путін розцінить те, що відбувається в Європі, “як ще яскравіше зелене світло для його майбутньої агресії”. Те саме стосується Китаю, Ірану та інших деспотичних режимів, які хочуть кинути виклик Заходу.

“Немає нічого, що можна було б святкувати у розморожуванні відносин США та України, якщо кінцевий результат – зрада – залишиться по суті тим самим, – йдеться у статті.

Аналітик додає, що поки не бачить жодної реалістичної пропозиції альтернативного курсу дій, який би привів до чогось більшого, ніж продовження кровопролиття.

“Образ Трампа та Зеленського, що згорбилися над своїми стільцями в соборі Святого Петра, може переслідувати нас довгі роки”, – підсумував Кемп.

Як повідомляв OBOZ.UA, у суботу Зеленський і Трамп провели короткі переговори у Ватикані тет-а-тет, які тривали близько 15 хвилин. Обидві сторони описали дискусію як продуктивну, а Зеленський назвав її потенційно “історичною”.

Після бесіди підійшли президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр Великої Британії Кір Стармер. З ними Зеленський також провів особисті зустрічі після церемонії поховання Папи Римського Франциска.

За словами Зеленського, він і Трамп встигли обговорити багато питань, зокрема захист життів українців та повне припинення вогню.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *