США та Україна зіткнулися з новими перешкодами на шляху підписання угоди про корисні копалини. Це сталося через вимогу США, всупереч попереднім домовленостям, укласти не тільки рамковий, але й повноцінний документ.

Про це, посилаючись одразу на декілька джерел серед українських чиновників, повідомило Financial Times. Як пише видання, коли перша віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко вже летіла до Вашингтона, аби підписати угоду з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, той зателефонував їй з ультиматумом “підписати всі угоди або повернутися додому”.

Джерела стверджують, що США в останній момент зажадали, щоб Україна підписала не лише рамкову угоду, але й детальний документ про створення спільного інвестиційного фонду, що б завершило повну угоду про корисні копалини. Але на заваді цієї вимоги стоїть те, що угода про фонд має бути ратифікована парламентом.

“Ми готові підписати рамкову угоду сьогодні”, – сказав український чиновник на умовах анонімності. За його словами, шанси на підписання угоди трохи кращі, ніж “50 на 50”.

З іншого боку в американській делегації стурбовані тим, що Україна намагається переглянути вже узгоджені умови. В Білому домі побоюються, що це знизить прозорість та підзвітність, та все ж вірять: якщо Україна повернеться до початкових умов умови, угода все ж може бути підписана 30 квітня.

Втім один з представників української сторони на переговорах, і сам висловив розчарування США. Він висловив побоювання тим, що американська сторона “нічим не буде задоволена”.

“Ми вважаємо, що команди добре попрацювали, і (нинішня версія. – Ред.) угоди набагато краща для обох країн“, – сказав інший український чиновник, обізнаний з питанням.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив, що угода про видобуток корисних копалин може бути укладена найближчої доби – тобто 30 квітня або 1 травня. Однак після укладання основної угоди очікується підписання ще двох технічних договорів, які детально визначать правила роботи фонду.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *